Najpiękniejsza w kraju


Niedziela wieczorem, dostaję wiadomość o Javiera. On zawze przysyła mi najciekawszą światową prasówkę (internetówkę). Ten news dotyczy mojego Ventanas. Tematem wiadomości stąd jest zawsze to, że kogoś okradli albo zabili. Tym razem jest inaczej, bo poprzedniego wieczoru wybrano Miss Ekwadoru i  została nią dziewczyna z Ventanas. Wspaniale, tak bardzo chcę, by miasto przestało słynąć tylko z najlepszych złodziei.  
 
Już szósty dzień “Okna” (Ventanas) nie posiadają się z dumy i radości. Transparenty z twarzą Connie zastąpiły wszystkie wcześniejsze reklamy. W piątek alcalde, odpowiednik burmistrza, urządza wielką fetę na cześć “ bogini”. Connie objeżdża miasto w uroczystej procesji, a za nią wiwatujące tłumy. Wszyscy krzyczą, jak bardzo są z niej dumni. Punkt kulminacyjny programu to koncert przed Urzędem Miasta na cześć królowej piękności i ku uciesze mieszkańców.

Na rozgrzewkę  przed koncertem gorące przemowy: konferansjera, miejscowego architekta, adwokata, ojca Connie – wszystkie są pełne emocji, ale pobije wszystkich przedstawiciel uniwersytetu w Babahoyo. Przemowa Fidela Castro czy innego wodza rewolucji nie mogła być bardziej płomienna. Gdybym znalazła się tu przypadkiem i nie znała tematu, pomyślałabym, że to wydarzenie najważniejsze w historii kraju. Podkreślił to zresztą alcalde w swoim wystąpieniu, iż fakt ten przejdzie to historii kraju, bo po raz pierwszy przedstawicielka prowincji Los Rios sięgnęła po koronę najpiękniejszej w kraju. 

Miguel & Tito podczas koncertu
w Ventanas na cześć Connie
Connie Jimenez Romero dorastała w obsesji, że chce zostać miss. Jest córką bogatego przedsiębiorcy rolnego (kukurydzianego) z Ventanas. Kochający ojciec obiecał jej w tym pomóc, ale pod warunkiem, że najpierw zdobędzie wykształcenie i pokaże mu swój dyplom. Najlepiej w dziedzinie, która pomoże dalej rozwijać rodzinny biznes. Posłuszna córka uczyła się pilnie przez wszystkie ranki. W wieku 16 lat po ukończeniu colegio (odpowiednik szkoły średniej) wstąpiła na Uniwersytet Zamorano w Hondurasie. W grudniu 2015 roku obroniła tytuł inżyniera agrobiznesu. Ma 175 cm wzrostu, piwne oczy i wymiary 90-64-93.

Connie dziękuje Bogu i rodzicom za spełnienie jej marzenia. Mówi o swoich planach otworzenia szkoły rolniczej dla kobiet. To znów wspomina o mieleniu kukurydzy. Wszak “Okna” kukurydzą (obok bananów i kakao) otoczone są, z pomnikiem tejże na głównym rondzie. Nie widzę w tym wszystkim osobistej pasji młodziej dziewczyny, farbowanej ładnej blondynki. Jest poddanie, ładny uśmiech, słodki głos i usłużność. Aniołek, zesłany na ziemię do “Okien”, by czynić dobro. Najśmielsi dopatrują się wielkich korzyści z jej profesjonalnych umiejętności, mianowicie zlikwidowania problemu głodnych dzieci w mieście, w kraju. Niestety, do tej pory jedynym aniołem w Ventanas jest Fundacja San Jose Freinademetz, dokarmiająca każdego dnia ponad 100 głodnych dzieci w mieście. Fundacja działa także na polu edukacji i medycyny. A cała pomoc finansowa płynie z zagranicy. Miejscowi bogacze maja gdzieś pomoc w przypadkach ekstremalnej biedy.

Wenezuelski duet Miguel & Tito z pięknościami z “Okien” związali się bardzo. Spotkaliśmy się wcześniej na wyborach królowej piękności miasta. Teraz chłopaki ułożyli piosenkę na cześć Connie, w swoim stylu czyli tropikalnych rytmach pop.
Emocje wicerektora uniwersytetu w Babahoyo sięgnęły szczytu
Dumny tato

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz